Teog yaklaşıyor! Nasıl Çalışmalıyım?

2016-2017 Eğitim Dönemi Teog Sınav Tarihleri:

sinav

Birinci Dönem: 23-24 Kasım 2016

Birinci Dönem Mazeret Sınavları: 10-11 Aralık 2016

İkinci Dönem: 26-27 2017

İkinci Dönem Mazeret Sınavları: 20-21 Mayıs 2016

Birinci Dönem Sınavı 1. Gün :

Türkçe: Saat 09.00’da başlayacak ve 40 dk sürecek. Toplam 20 Soru.
Matematik: Saat 10.10’da başlayacak ve 40 dk sürecek. Toplam 20 Soru.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: Saat 11.20’de başlayacak ve 40 dk sürecek. Toplam 20 Soru.

Birinci Dönem Sınavı 2. Gün :

Fen ve Teknoloji: Saat 09.00’da başlayacak ve 40 dk sürecek. Toplam 20 Soru.
T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük: Saat 10.10’da başlayacak ve 40 dk sürecek. Toplam 20 Soru.
Yabancı Dil: Saat 11.20’de başlayacak ve 40 dk sürecek. Toplam 20 Soru.

optik

Teog birinci dönem sınavı için bugün itibariyle yaklaşık bir buçuk ay var. Bu süreyi akıllıca kullanırsanız alacağınız puana ciddi ekleme yapabilirsiniz. Çünkü son tekrarlar hayat kurtarır.

Son bir buçuk ayda ders tekrarları konuların canlı kalmasını sağlayacaktır. Eğer konuları kendi notlarınızla çalışıyorsanız bunları her güne bir ders olacak şekilde tekrar ederseniz ve bunu sınava kadar düzenli yaparsanız size oldukça yararı olacaktır. Görsel hafıza yöntemi, ezberleyerek akılda tutma yönteminden çok daha başarılı bir yöntemdir. Kendi notlarınız da bir görsel hafıza yöntemidir aslında. Kendi yazdığınız bir cümleyi tekrar ederken nerede ve nasıl yazdığınızı anında hatırlamanız buna örnektir.

Kalan zamanı iyi değerlendirmek için normalden biraz daha çok çalışmak gerekecektir. Bunun farkında olmak da kararlı olduğunuzu gösterir.
Tempolu çalışmak sıkıcı oluyorsa bir sayısal ders bir sözel ders şeklinde ders değişimi yaparak çalışmak yararlı olacaktır.

Son ay size yaralı olacak başka bir de Kaynak kitap ile çalışmak olacaktır. Seçeceğiniz kaynak kitaplar konuları genel hatlarla hatırlamanızı sağlayacak. Uzun boğucu ayrıntılara girmeden yararlı bir tekrar dönemi geçirmenizi sağlayacak teog sınavına uyumlu kitaplar olmalı.
Bu konuda Arı Yayıncılık kitaplarını öneriyoruz. Arı Yayıncılık’ın deneyimli öğretmen kadrosuyla çıkardığı her yıl yenilenen Matematik, Türkçe, Fen, Sosyal, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine ait Atölyemler özet konu anlatımları ile sizi Teog sınavında başarıya götürecektir.

turkce-atolyem

Arı Yayıncılık Test kitapları ile öğrendiklerinizi pekiştirecek ve soruları daha hızlı çözmeye başlayacaksınız. Arı Yayıncılık Teog denemelerini çözmeden sınava girmeyin. Teog Sınavındaki başarısını Arı Yayıncılık’ın teog’da yakaladığı soruları inceleyerek ve öğretmen kadrosuna göz atarak görebilirsiniz. Bu konuda size Arı Yayıncılık web sitesi oldukça yardımcı olacaktır.

TEOG’da Arı Yayıncılık Başarısı

teog-mat

teog-pragraf

teog-sosyal

Teog’da Başarılar Dileriz…

teog-sinavi

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)