TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

TOBB Ekonomi ve Tek. Üniversitesi
(Üniversiteler)

Şehir :

Telefon No : 0 312 292 40 00

Web Adresi : www.etu.edu.tr

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, 2004-2005 öğretim yılında faaliyete geçmiştir.

Yerleşim: Üniversitenin merkezi Ankara’dadır. TOBB-ETÜ’nün kampüsü, kuruluş yıllarında Söğütözü mevkiinde yer almaktadır. 60,000 m2 kapalı alana sahip binalar içinde laboratuar, dershane, idari blok, ve toplantı salonları dışında kapalı spor salonu, antrenman salonları, olimpik yüzme havuzu, kafeterya ve sosyal tesisler yer almaktadır.

Eğitim: İngilizce ve Türkçe olarak yapılıyor.

birimler: TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin 2004-2005 eğitim-öğretim yılında açılan üç fakültesi şunlardır:

Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi.

Barınma: Yurtlar, önümüzdeki yıl kampüs içinde mevcut binalara bitişik alanlarda öğrencilerin bütün gereksinimlerine cevap verebilecek, ders ve sosyal yönlerinin gelişmesini sağlayacak şekilde düzenlenecektir. Ancak öğrenciler, kampüsün şehir merkezine olan yakınlığından ve ulaşım kolaylığından dolayı Emek, Beştepe ve Bahçelievler gibi yakın çevredeki özel ve devlet yurtlarından faydalanabilirler.

Beslenme: Beş katlı binanın bahçe katında kafeteryalar, alış-veriş mekanları dinlenme ve gezinti alanları yer almaktadır. Kütüphane ve idari birimler arasında “Atriyum” yer almakta ve burada dinlenme ve gezinti mekânları bulunmaktadır. Üniversite kampüs alanı içinde açılacak öğrenci yemekhaneleri de hizmet verecektir. Ayrıca yurtlarda her hizmet veren kantinler de bulunacaktır. İhtiyacı olan öğrencilere ücretsiz imkânı sağlanacaktır.

Teknoloji: Her öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde planlanmış bilgisayar laboratuarları Binlerce kitaptan oluşan zengin kütüphane, Gelişmiş laboratuar olanakları

Spor Tesisleri: Sportif ve sosyal aktivite alanları Olimpik yüzme havuzu, Eğitim havuzu, Fitness merkezi Sauna Kapalı spor salonu, ve konser salonları bulunmaktadır.

|» “Üniversiteler” Sayfasına Dön! « |

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)