Türk Eğitim-Sen ve Çorlu Belediyesi’nden Türkçe Tabela Seferberliği
Türk Eğitim- ve Çorlu Belediyesi’nden Tabela Seferberliği
(04.07.2007)

Çorlu Belediye Meclisi‚ Türk Eğitim- Çorlu Temsilciliği’nin girişimleri ile başlatılan “Güzel Dilimiz Türkçemiz” etkinliği kapsamında bundan sonra açılacak işyerleri için Türkçe kelimelerden oluşan tabela şartı konusunda tavsiye kararı aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Eğitim Çorlu Temsilciliği Kurulu Başkanı Muharrem Kerimoğlu‚ ilçedeki olmayan kelimelerden oluşturulan işyeri tabelalarına “dur” demek ve tabela kirliliğini ortadan kaldırabilmek‚ Türkçe’yi yozlaşmaktan kurtarabilmek için “Güzel Dilimiz Türkçemiz” etkinliğini başlattıklarını ifade etti. Kerimoğlu‚ yapılacak çalışmaya istinaden Çorlu Belediye Meclisi’nden bundan sonra açılacak işyerleri için Türkçe kelimelerden oluşan tabela şartının getirilmesini

istediklerini belirten yazı ile başvuruda bulunduklarını belirtti. Kerimoğlu‚ “Belediyemiz başvuru doğrultusunda bundan sonra açılacak işyerleri için Türkçe kelimelerden oluşan tabela şartının yerine getirilmesi hususunda tavsiye kararı alınmasına oybirliği ile karar verdi ve bu kararını bildirdi” dedi.

Kerimoğlu‚ Türk Eğitim- Çorlu Temsilciliği binasına‚ konuya vatandaşlarında dikkatini çekmek için “ Giderse Türkiye Gider” sloganıyla afiş astıklarını‚ afişte “ Kullanmayan İşyerlerinden Alışveriş Yapmıyoruz” ve Kahramanoğlu Mehmet Bey’in sözü olan “Bugünden sonra divanda‚ dergahta‚ mecliste‚ meydanda Türkçe’den başka dil konuşulmaya” ibarelerinin yer aldığını dile getirdi.

 

Kaynak: Haberler.com

 

|» Türkçe Haberleri Sayfasına Dön! « |

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)