Ufuk Üniversitesi

Ufuk Üniversitesi
(Üniversiteler)

Şehir : Ankara

No : 0 216 483 90 00

Web Adresi : www.ufuk.edu.tr

2002-2003 eğitim – öğretim yılında eğitim – öğretime başlamıştır.

Yerleşim: Ufuk Üniversitesi, Ankara'da, Konya-Eskişehir yolu kavşağı üzerinde bulunan, Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'nin (Trafik Hastanesi) hemen yanında hizmete açılan yeni binasında eğitim hizmetlerini vermektedir.

Eğitim: çe ve İngilizce yapılıyor.

Akademik birimler: Tıp Fakültesi Hukuk Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü Hazırlık (Bölümü) Sınıfı

Barınma: Üniversite şehir içinde olduğundan kiralık barınma yerleri ve öğrenci yurtları bulma olanağı vardır.

Beslenme: Üniversite Merkez Kampüsü şehir içinde olduğundan her türlü alışveriş ve fast-food dâhil beslenme olanakları için kampüse yakın mekanlar da vardır. Ayrıca bu kampüs içinde biri Hastane hizmetleri için servis yapan diğeri öğrenciler için hizmete açılan kantin ve kafeterya (fast-food dahil) öğrencilerin kullanımına açıktır.

Teknoloji: Üniversitede öğrencilerin kullanımına açık 1 adet bilgisayar laboratuarı faaliyette olup ikinci laboratuvar 2004 – 2005 eğitim – öğretim yılında hizmete sunulacaktır. Bu laboratuvarda PC'lerden oluşan yeterli sayıda bilgisayar mevcuttur.

Sağlık Hizmetleri: Öğrencilerin Sağlık, Kültür ve Spor hizmetleri, üniversitenin Mediko- Ünitesi tarafından verilmektedir. Başlıca amaç öğrencilerin beden ve ruh sağlığını korumak, çalışma, dinlenme ve ilgi alanlarına göre boş zamanlarını değerlendirerek yeni ilgi alanları kazanmalarına olanak sağlamak, ayrıca yeteneklerini ve kişiliklerini sağlıklı bir şekilde düzenlemektir. Bu amaçla öğrencilerin sağlık ve diğer kuruluşların her türlü olanaklarından yararlandırılmaktadır.

Spor Tesisleri: Teknik Üniversitesi ile yapılan mutabakat gereği Üniversitenin öğrencileri ODTÜ Spor Tesisleri'ni kullanabileceklerdir.

|» “Üniversiteler” Sayfasına Dön! « |

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)