Vatandaş Türk Osman’ın Bir Günü

Vatdaş Türk Osm'ın Bir Günü

 

Türkiye'de çağdaşlık, kullanılan yabancı sözcüklerle ölçülür hale geldi ya! Maşallah, ‘aynı dili kullanmayan' özürlüler gibi olduk; bir tür sağırlar diyaloğu. 4. Uluslararası Türkçe Olimpiyadı'nı da dikkatlere sunmak adına bu konuya pencere açalım tedik. Okurlarımızdan Cemil Gençbey, Bu konudaki görgüsüzlüğümüze yönelik tepki dlardan… Cemil Bey, aşağıdaki mektubu göndermiş. Sizinle de paylaşalım tedik.tedik. Okurlarımızdan Cemil Gençbey, Bu konudaki görgüsüzlüğümüze yönelik tepki dlardan… Cemil Bey, aşağıdaki mektubu göndermiş. Sizinle de paylaşalım tedik.tedik. Okurlarımızdan Cemil Gençbey, Bu konudaki görgüsüzlüğümüze yönelik tepki dlardan… Cemil Bey, aşağıdaki mektubu göndermiş. Sizinle de paylaşalım tedik.tedik. Okurlarımızdan Cemil Gençbey, Bu konudaki görgüsüzlüğümüze yönelik tepki duyanlardan… Cemil Bey, aşağıdaki mektubu göndermiş. Sizinle de paylaşalım tedik.tedik. Okurlarımızdan Cemil Gençbey, Bu konudaki görgüsüzlüğümüze yönelik tepki duyanlardan… Cemil Bey, aşağıdaki mektubu göndermiş. Sizinle de paylaşalım tedik.

 

 

‘..'Vatandaş Türk Osman' Bey, sabah 7.00'de Casio masa saatinin alarmıyla gözlerini açtı. Puffy yorganını kaldırdı. Hugo Boss pijamalarını çıkarıp Adidas terliklerini giydi. Clear şampuanı ve Protex sabunuyla duşunu aldı. Colgate ile dişlerini fırçalayıp, Rowenta ile saçlarını kuruttu. Bill's gömleğini ve Pierre Car takımını giydi, Lipton çayını içti. Sony televizyonda medya özetlerini ve flash haberleri izledi. takımını giydi, Lipton çayını içti. Sony televizyonda medya özetlerini ve flash haberleri izledi. takımını giydi, Lipton çayını içti. Sony televizyonda medya özetlerini ve flash haberleri izledi. takımını giydi, Lipton çayını içti. Sony televizyonda medya özetlerini ve flash haberleri izledi. takımını giydi, Lipton çayını içti. Sony televizyonda medya özetlerini ve flash haberleri izledi.

 

Citizen saatine baktı. Aile fertlerine ‘çav' deyip Hyundai otomobiline bindi. Blaupunkt sunu açarak, rock müziği buldu. Ağzına bir Polo şeker attı. Şehrin göbeğindeki Mega Center'daki ofisine varınca, Casper bilgisayarını çalıştırdı. Microsoft Excel'e girdi. Ofisboy'dan Nescafe'sini istedi. Saat 10.00'a doğru açlığını yatıştırmak için Grissini yedi. Öğlen Wimpy's Fast Food kafeteryaya gitti. Ayaküstü Coca Cola ve hamburgeri mideye indirdi. Akşamüzeri iş çıkışı Image Bar'a uğrayıp CB'sini yudumladı, sonra köşedeki Shopping Center'a uğradı.

 

Eşinin sipariş ettiği Persil Supra deterjan, Ace çamaşır suyu, Palmolive şampuan, Gala tuvalet kağıdı, Sprite gazoz ve Johnson kolonyayı alarak kasaya yanaştı. Bonus kartıyla faturayı ödedi. Hafta sonu eşi Münevver'le Galeria'ya giden Osman Bey, Showroom'ları dolaşıp Kinetix ayakkabı, Lee Cooper jean satın aldı. Akşam evde bir nin verdiği TV Guide'a göz atan Osman Bey, kanallar arasında zapping yaparak, First Class, Top Secret, Paparazzi gibi programları izledi. Aynı anda Outdoor dergisini karıştırdı. Saat 22.00'ye doğru Show'da Türk dili üzerine panel başladı. jean satın aldı. Akşam evde bir nin verdiği TV Guide'a göz atan Osman Bey, kanallar arasında zapping yaparak, First Class, Top Secret, Paparazzi gibi programları izledi. Aynı anda Outdoor dergisini karıştırdı. Saat 22.00'ye doğru Show'da Türk dili üzerine panel başladı. jean satın aldı. Akşam evde bir gazetenin verdiği TV Guide'a göz atan Osman Bey, kanallar arasında zapping yaparak, First Class, Top Secret, Paparazzi gibi programları izledi. Aynı anda Outdoor dergisini karıştırdı. Saat 22.00'ye doğru Show'da Türk dili üzerine panel başladı. jean satın aldı. Akşam evde bir gazetenin verdiği TV Guide'a göz atan Osman Bey, kanallar arasında zapping yaparak, First Class, Top Secret, Paparazzi gibi programları izledi. Aynı anda Outdoor dergisini karıştırdı. Saat 22.00'ye doğru Show'da Türk dili üzerine panel başladı. jean satın aldı. Akşam evde bir gazetenin verdiği TV Guide'a göz atan Osman Bey, kanallar arasında zapping yaparak, First Class, Top Secret, Paparazzi gibi programları izledi. Aynı anda Outdoor dergisini karıştırdı. Saat 22.00'ye doğru Show'da Türk dili üzerine panel başladı.

 

Uykusu gelen Osman Bey, televizyonu kapatıp yatak odasına geçerken, kendini mutlu hissetti. ‘Ne mutlu Türk'üm diyene' diye gerindi.'

 

Kaynak: Akşam
Şakir Süter –
[email protected]

» “Dilimizle İlgili Yazılar” Sayfasına Dön! «

Not: İçerik, ten alıntılanarak derlenmiştir…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)