Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi
(Üniversiteler)

Şehir : İzmir

Telefon No : 0 232 482 22 00

Web Adresi : www.yasar.edu.tr

2002–2003 akademik yılında kent içindeki Alsancak  Kampüsünde eğitime başladı. 2006 -2007 akademik yılında Seferihisar kampüsünde eğitimi açma çalışmaları hızla devam etmektedir

Yerleşim: İzmir'in en güzel yerleşim alanlarından birinde kurulmuş olan Yaşar Üniversitesi, şehir merkezine 10 dk. Uzaklıktadır. Üniversiteye öğrenci servisleri, Konak ve Alsancak yönünden hareket eden otobüsler ve metro ile ulaşabilirsiniz.

Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor.

Akademik birimler: 3 fakülte, 2 myo, 2 enstitü bulunmaktadır.

Sağlık hizmetleri: Üniversitemizde 8.30-18.00 saatleri arası çalışan tam zamanlı bir hemşiremiz ve yarı zamanlı çalışan okul doktorumuz görev yapmaktadır. Buna ek olarak, bir tam zamanlı okul psikologumuz, öğrencilerin eğitsel, mesleksel ve kişisel gelişimlerini destekleyici psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerini yürütmektedir.

Spor tesisleri: Yaşar Üniversitesi Spor Merkezi, öğrencilerin dışı zamanlarını etkin bir şekilde kullanabilmeleri, kampüs yaşamlarını zenginleştirmeleri, spor becerilerini arttırmaları; beden ve ruh sağlıklarını ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanma konularında bilinçlenmelerine olanak sağlamak amacıyla kampüs içinde faaliyet gösteren bir merkezdir.

|» “Üniversiteler” Sayfasına Dön! « |

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)