Yeniden Merhaba

Yeniden Merhb

https://farm3.static.flickr.com/2406/2204452290_02c1595e04.jpg?v=0

n ve benden dualarını esirgemeyen değerli arkaşlarıma buran teşekkür ediyorum. n ve benden dualarını esirgemeyen değerli arkadaşlarıma buradan teşekkür ediyorum. 

Geçen gün iki günlük sınavsızlığımdan yararlanarak wordpressin sürümünü yükselteyim dedim. Başlangıçta her şey yolundayken wordpress‘in yeni sürümündeki değişik kegori yapısı sorun çıkartmaya başladı. Takip edenler görmüşlerdir, yaklaşık bir gün boyunca halarla boğuşup durduk. Hta bu güncelleme sırasında oluşan sorunlar nedeniyle 50-60 tane yorumu, 10-15 tane de kullanıcı kaydını kaybettik.  Bunlar için de yorum sahiplerinden ve kullanıcı kaydı yapanlardan özür diliyorum. Neyse, nihayetinde salerce uğraşıp bazı sorunları halletmeme rağmen bu güncelleme işlemi pek içime sinmedi ve bu işlemi başka bir bahara erteledim. 

Sınavlara girmeden önce yazdığım “Genel Sınavlar” yazısında belirttiğim gibi, güncenin özellikle içeriğinde bazı değişiklikler yapmayı düşünüyorum. Bugüne kadarki yazıların neredeyse tamamını alıntılayarak derledim. Yani çoğu, benim kalemimden çıkmış yazılar değildi. 3-4 yıllık bir ağ (web) yöneticiliği uğraşılarının birikimiyle oluşan bu alıntı içerik, öğrenci arkadaşlarımızın çoğuna ilaç gibi geliyor. Elbette bazen kullanımında sapkınlıklar göze çarpıyor.  Ama çoğu güncemizden istediğimiz gibi yararlanan arkadaşlarımızın yarar elde ettiğini görüyoruz. güncemizden istediğimiz gibi yararlanan arkadaşlarımızın yarar elde ettiğini görüyoruz. güncemizden istediğimiz gibi yararlanan arkadaşlarımızın yarar elde ettiğini görüyoruz.

Şu anda sağ – sol seçkelerde (menülerde) gördüğünüz başlıkların bazılarına erişilmiyor. Örneğin “Fıkra” bölümü hâlen etkin değil. Bu ve buna benzer birkaç bölümü, yine alıntılayarak oluşturacağım. Fakat bunlar dışındaki yazıların tamamı özgün olacak, yani kendi kalemimden çıkmış olacak.

ikkat ederseniz, tarayıcınızın üst çubuğunda güncenin başlığının sonunda “Bilgicik Günlüğüm… (:” ifadesinin geçtiğini görürsünüz. Bu günceyi açtığımda ileride benim de yazacağımı düşünerek böyle demiştim. E biliyorsunuzdur “günlük” olmanın temel larından birisi de “özgün olmak”tır. Ben de bundan sonra içerik açısından özgünleştirmeye çalışacağım.

Yazılarımı genel olarak Türkçe, edebiyat, eğitim, teknoloji konularıyla, güncel konularla ilgili olacak biçimde yazacağım. Zaten fazlasına ne ilgim ne de bilgim yeter. 

Bu arada dün yeni bir sunucuya taşındık. Konuk yoğunluğunun fazla olduğu anlarda sıkça veritabanı hatası alıyorduk. Umarım bu sorun da bu yeni sunucuyla geçer gider.

Şimdilik esen kalın… 

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)