Kosova’da Türkçe Eğitime Destek

Kosova'da çe Eğitime Destek

Türkiye Cumhuriyeti tarafından Kosova'da Türkçe eğitiminin desteklenmesi amacıyla gönderilen bin yardımcı ders kitabı öğrencilere dağıtılmaya başlandı.

Kosova Türk Taburu‚ Kosova'da görev yapan diğer Türk kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde‚ Türkçe eğitimin yapıldığı şehirlerde kitapları dağıtmaya başladı. Kosova Türk yı Halkla İlişkiler Sorumlusu Binbaşı Vedat Yumşak tarafından verildi.

Sarnıç‚ Kosova'da Türkçe eğitimin en büyük eksikliklerinden biri olan ders kitapları yokluğunun‚ T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'nın temin ettiği yardımcı ders kitaplarıyla önemli ölçüde giderileceğini belirtti. Dağıtılan kitapların büyük oranda Kosova'daki müfredatla uyumlu olduğunu vurgulayan Sarnıç‚ öğrencilere hitaben konuşmasında‚ ”Sizlerden‚ eğitimde güçlü olmanız ve ileride Kosova'nın kalkınmasına katkıda bulunmanızı bekliyoruz” dedi. Kosova Türk Öğretmenleri Derneği Priştine Şubesi Başkanı ullah Bırvenik de‚ Priştine'deki Türk öğretmenleri adına teşekkürlerini belirterek‚ sağlanan kitapların Türkçe eğitime yeni bir kalite kazandıracağının altını çizdi. Kitapları aln çok mutlu olduklarını belirten Türk öğrenciler de‚ Türkiye'ye teşekkürlerini dile getirdi.ullah Bırvenik de‚ Priştine'deki Türk öğretmenleri adına teşekkürlerini belirterek‚ sağlanan kitapların Türkçe eğitime yeni bir kalite kazandıracağının altını çizdi. Kitapları almaktan çok mutlu olduklarını belirten Türk öğrenciler de‚ Türkiye'ye teşekkürlerini dile getirdi.n çok mutlu olduklarını belirten Türk öğrenciler de‚ Türkiye'ye teşekkürlerini dile getirdi.ullah Bırvenik de‚ Priştine'deki Türk öğretmenleri adına teşekkürlerini belirterek‚ sağlanan kitapların Türkçe eğitime yeni bir kalite kazandıracağının altını çizdi. Kitapları almaktan çok mutlu olduklarını belirten Türk öğrenciler de‚ Türkiye'ye teşekkürlerini dile getirdi.

İlk ve orta öğretimin Türkçe dilinde de yapıldığı Priştine'de‚ Türk öğrencilere 3 bine y kitap dağıtılacak.

Kaynak:Türkcan

» Türkçe Haberleri Sayfasına Dön! «

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)