sabit reklam
Mikro Yağ Enjeksiyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

22Vücudun bir kısmından yağ alınarak başka bir tarafa transfer edilmesine mikro yağ enjeksiyonu deniyor. Mikro yağ enjeksiyonu alanında mutlaka uzman kişiler tarafından kliniklerde yapılması gereken önemli bir operasyondur. Yapılan operasyonla uzman cerrah tarafından alınan yağ hücreleri saflaştırılıp mikro düzeylerde tedavi edilmesi gereken bölgelere enjekte ediliyor.

Kırışıklık tedavisi, yanak, yüz ve çene konturu için mikro yağ enjeksiyonu güvenilir ve de etkili bir yöntemdir. Yapılan bu tedavinin bir diğer avantajı ise, saflaştırılmış yağ hücrelerinin kişinin kendi yağından elde edilmesi sebebi ile kişide alerjik reaksiyona yol açmıyor.

mikro-yag-enjeksiyonu-yontemi

Mikro Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılıyor?

Uygulamanın yapılacağı bölge anestezi ile uyuşturuluyor. Uzman cerrah iğnesi küçük şırınga ile verici alandan yağ hücresi alıyor. Alınacak bölge hastanın yağ hücresinin fazla olduğu bölgelerden genellikle karın veya uyluk bölgesinden alıyor. Santrifüj yardımı ile alınan yağ hücreleri saflaştırılıyor ve künt uçlu mikro kanüler kullanılarak yüz veya vücudun şekillendirmek istenen bölgelerine uygulanıyor.

İlerlemiş düzeydeki estetik sorunlarında istenilen düzeltmeye ulaşıncaya kadar bu işlem tekrar uygulanıyor. Reenjenksiyon yağ hücrelerinin alınma işlemi liposuction veya yüz germe gibi prosedürler ile beraber yapılıyor. Yağ hücresinin alınması esnasında daha fazla yağ hücresi de alınabiliyor. Fazla alınan yağ hücresine dondurma işlemi uygulanabiliyor ve ileri zamanlarda enjeksiyonun tekrarlanması gerektiği zaman dondurma işlemi ile depolanan yağ hücreleri kullanılabiliyor.

mikro-yag-transferi

Mikro Yağ Transferinin Faydaları Nelerdir?

  • Göz çevresi estetiğinde başarılı bir yöntem
  • Dudak estetiğinde etkili bir uygulama
  • Yanaklarda yapılan estetikte başarı elde ediliyor
  • Kalça ve göğüs büyütme operasyonlarında doğal ve pürüzsüz sonuçlar elde edilebiliyor
  • Çene ve boyunda oluşan ileri yaşların yumuşak doku ve kemik kayıplarını düzeltmede çok etkili bir yöntemdir.

Mikro Yağ Transferi Yapıldıktan Sonraki İyileşme Süreci

Operasyon tamamlandıktan sonra hastalar rahat bir şekilde hareket edebiliyor. İşlem tamamlandıktan sonra 36 saat süresince bir hassasiyet söz konusu olabilir. 1-3 seans ile tamamlanan mikro yağ transferi işleminde yağın yaklaşık olarak %50-70’i hayatta kalıyor.  Hastanın kendi yağı kullanıldığı için yağ hücresinin bir kısmı vücut tarafından tolere edilebiliyor.

Bu yöntemin en önemli faydalarından biri de ciltte oluşturduğu değişikliklerdir. Bir kaç içerisinde uygulamanın yapıldığı hastaların cilt dokusu ve kalitesinde önemli derece de gelişmeler meydana geliyor. Bu da yağın içermiş olduğu kök hücrelerinin bir sonucudur.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)