sabit reklam
Sigarayı Nasıl Bırakabilirim?

Sigara günümüzde insan sağlığını tehdit eden en zararlı maddeler arasında yer alıyor. Toplum tarafından fazlasıyla tüketilen sigaran içeriğinde binden fazla ölümcül madde barındırıyor. Sigaranın toplum tarafından bu denli tüketilmesi sigarayı bıraktırıcı ürünlerin üretilmesine ve hızla satışa sunulmasına olanak sağlamıştır.

Alışveriş merkezlerinde satıldığı gibi İnternet sitelerinde de satışa sunuluyor. Sigara bıraktırıcı ürünleri üreten firmaların iddialarına göre bu ürünler sayesinde sigara bırakma konusunda oldukça başarılı sonuçlara ulaşılıyor.

sigara

Sigara Bıraktıran Ürünler

Sigara bıraktırmak için satışa sunulan ürünlerin fayda sağladığı konuda uzmanlar da aynı fikirdedir. Bu ürünler içerisinde sigaranın nikotin etkisini en aza indiren maddelerin yer almaktadır. Bu özelliği sayesinde sigara bıraktırıcı ürünler sigara tiryakilerini bu ölümcül maddeden en kısa zamanda kalıcı olarak kurtarıyor.

Sigarayı bırakmanın düşünüldüğü gibi çok zor olmadığının altını çiziyor. Sigarayı bırakmanın sadece irade özelliğini biraz zorlamaktan geçtiğini uzmanlar özellikle belirtiliyor. Sigara bıraktıran ürünlerin etkisi çok hızlıdır. Bazı araştırmalara göre, güvenilir ve kaliteli firmalar tarafından üretilen bu ürünlerin sigara bırakmada etkisini çok kısa zaman içerisinde gösterdiği belirlenmiştir. Sigara bıraktıran ürünlerin etkileri;

  • İlk başta nikotin etkisini minimum seviyeye indiriyor.
  • İkinci aşamada sigara kullanma isteğini azaltıyor.
  • Üçüncü aşamada kullanıcıların sigaradan tiksinmesini sağlıyor.
  • Son olarak sadece bir kaç gün sonra kullanıcıların bu zehirli maddeden kalıcı olarak kurtulmasını sağlıyor.

sigara-biraktirici-urunler

Sigara Bıraktıran Ürünlerde Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

  • Bu ürünü üreten firmanın güvenilir ve kaliteli olması
  • Daha önce kullananlarda faydalı olup olmadığı
  • Ürünün fiyat poliçesi
  • Ürünü kullananların yorumu
  • Son kullanma tarihi
  • Ürünün referans kataloğu

gibi etkenlere mutlaka dikkat edilmesi gereklidir.

Peki, bu kadar etkili olan “sigara bıraktırma ürünlerini nereden bulabiliriz?” dediğinizi duyar gibiyim. Öncelikle bu konuda bir doktora başvurmanız gerekiyor. Çünkü, sigara bıraktırma konusunda en başarılı ve sağlıklı sonuçlar sağlık kuruluşları tarafından önerilen tedaviler sonucu gerçekleşiyor. Günümüzde bir çok kullanıcı doktorlar eşliğinde sigaradan kalıcı olarak kurtulmuştur.

Doktorun tedavisinden sonra doktorun tavsiye edeceği sigara bıraktırma ürünlerini de deneyebilirsiniz. Tüm sağlık sorunlarında olduğu gibi sigara bırakma konusunda da öncelikle tıbbi yöntemlere başvurmanız daha sağlıklı olacaktır.

sigarayi-birakmak

Sigara Bıraktıran Ürünlerin Yan Etkisi Var mı?

Bu ürünlerin genel anlamada herhangi bir yan etkisi yoktur. Çünkü, sigarayı bıraktıran ürünler içerisinde tamamen doğal maddeler içeriyor. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir konu var ki her ihtimale karşı doktor tavsiyesi ve kontrolünde bu ürünlerin kullanımı sağlığınız açısından daha faydalı olacaktır.

Sınavlara Hazırlık Arama Robotu
YGS & LYS TEOG KPSS TUS KPDS Ehliyet Sınavı PMYO JANA

Seçim esnek olup ilgili alanları seçiniz, Örneğin ehliyet sınavı için branş olarak matematik seçmeyiniz :)