Ana Sayfa » En Çok Okunan Kitaplar » İskender Pala Od
5


İskender Pala Od – Yunus Emre Romanı

İskender Pala’nın romanlar dünyasına yeni armağanı. Ünlü yazar kendine has üslubuyla müthiş bir eser çıkarmış. Aşkın adamı Yunus Emreyi anlattığı bu romanına ise “Od” adını vermiş. Ateşler içinde yanmak anlamına gelen Od kelimesi ise kitap temasıyla çok güzel bir uyum içerisinde.

Gerçek aşk ile kavrulan bir aşığın hikayesini okuyacaksınız bu kitapta. Bir çırpıda okuyabileceğiniz bu eser çok yalın bir dil ile yazılmış. Yalınlığın altında ise derin bir konu size eşsiz bir anlatımla aktarılıyor.

Gönlü aşkla dolu olan Yunus Emre’nin yaşadığı devir ve şiirleri üzerinde çok durulmuş. O müthiş şiirlerin çıkmasında önemli rol oynayan Osmanlı faktörü de çok iyi yansıtılmış. O dönemin milletimizin İslam yaşantısında zirve olması ve Yunus Emre’nin bu ortamı mükemmele yaklaştırması da incelenmiş. Tarihimizi ve Yunus Emreyi çok daha yakından tanımak için İskender Pala’nın kaleminden çıkan Od romanını en kısa zamanda okumalısınız.İle Yorum Yap!
5 Yorum Bulunmaktadır
Mehmet Akdemir on Ekim 14th, 2011 at 14:03

İskender pala okumayı sevdiğim bir yazar. Bu kitabı da yine harika olmuş. Yunus Emre’nin hayatını merak eden herkes okumalı.

Güneş on Ekim 15th, 2011 at 12:45

Yunus Emre’nin şiirleriyle süslenen güzel bir eser olmuş. İskender pala sevenler mutlaka okuyacaktır da, sevmeyenlerin de mutlaka okumasını öneririm.

Ayşe Nur on Ekim 18th, 2011 at 12:39

Uzun zamandır okuduğum en güzel kitaptı. Teşekkürler iskender hocam

Yahya on Ekim 20th, 2011 at 12:46

Bu kitabı okumuyorsunuz, adeta yunus emre ile birlikte o dönemde yaşıyorsunuz. Sürükleyici ve keyifle okunacak bir eser, hiç şüphe etmeden alın ve okuyun derim.

sadi on Ocak 15th, 2012 at 14:09

Yunus Emre’nin şiirleriyle süslenen güzel bir eser olmuş.
ELİNİZE ve YUREGİNİZE saglık

Yazı Detayı
  • Yazının Bağlantısı: İskender Pala Od
  • Yazının Kategorisi: En Çok Okunan Kitaplar
  • Yazar:
  • Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2011
  • Bu yazıya yapılan yorumları RSS kaynağı ile takibe alın.
  • Bu yazıya kendi sayfanızdan geri izleme yapın.
  • Diğer kaynaklarda arayın:
  • Etiketler:, , ,