Ana Sayfa » Öz Türkçe Adlar » Türk Tarihi ve Kültürü » Öz Türkçe Adlar (Kız)
4


…Öz Adlar…
(Lütfen aşağıdan bir harf seçin.)

Kız Adları
-A-
-B-
(C-Ç)
-D-
-E-
-G-
(I-İ)
-K-
-M-
(O-Ö)
-P-
(S-Ş)
-T-
(U-Ü)
-Y-

 

|» “Öz Türkçe Adlar” Sayfasına Dön! « |

 

Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…İle Yorum Yap!
4 Yorum Bulunmaktadır
Necdet Ekici on Aralık 6th, 2007 at 07:38

-Sitenizi beğendim.Neden bilmiyorum,Son On yılda TÜRK ve ATATÜRK sevgim doruk noktasında,Kuvai milliye derneği ve kemalist iz sitelerinde yazılarımı görebilirsiniz.
-İsmimi TÜRK isimlerinde göremeyince cok üzüldüm.Ancak oğlumun ismini (YİĞİT)görünce sevindim.Kızımı(MELEK)aradım ,bulamayınca yine üzüldüm.Bu İsim sayfasını kitap haline getirsenizde,Evlerimizde bulundursak olmazmı????Ayrıca,BEyaz piramitler,Yenisey abideleri ,Orhun kitabeleri,Ve DESTANLARIMIZ ile Gencliğe hitabe,Bursa nutkunu da içine alan bir TÜRK ANSİKLOBEDİSİ(Ankolojisi)yapamazmısınız.Çünkü,Her gecen gün Türklüğü unutuyoruz.En cok ona ihtiyacımız var.Saygılar sunarım.

Bilgicik on Aralık 6th, 2007 at 10:14

Merhabalar.

Yüce TÜRK’e olan sevginizi ve milli duruşa desteğinizi yürekten duyumsuyor, tüm kalbimle çalışmalarınıza katılıyorum.

Bir önceki kuşağın adları genellikle Arapça ve Farsça kökenli ne yazık ki. Yeni yeni Türkçü düşünceyi benimsemiş dildaşlarımız çocuklarına TÜRKÇE ad veriyorlar. Bazı safsatalarla “Yok adı şurada geçmeliymiş, bu anlamda olmamalıymış…” gibi şeyler söylenerek insanlarımız TÜRK’ten başka her şeye benzetiliyor. Çocuklarınızdan birinin adı Türkçe olmasa bile yüreğinizle Atatürkçü, Türkçü duruşu sergilemeniz, belki de yakın zamanda sembollerin yetersiz kalacağı dönemde yardımlarınızla bir destan yazabileceğimizi gösteriyor.

Bahsettiğiniz kitap, ansiklopedi… gibi çalışmalar yapıldığı takdirde çok doğru ve yararlı çalışmalardır. Fakat bunların her biri için çokça çalışmak ve yeterli bir bütçenin olması gerekiyor. Ayrıca kapasite olarak böyle bir çalışmayı oluşturabilmek için de (benim için) biraz zaman geçmesi gerekiyor.

Umarım bu konuda yakın zamanda iyi bir adım atılır ve TÜRK’e TÜRK’ü TÜRKler anlatır diyorum.

Esenlikle ve sağlıcakla kalın.

(İlginiz için teşekkürler.)

meltem on Şubat 1st, 2008 at 14:37

Siteniz çok güzel olmuş. Atık kimse Türkçe kullanmamaya başladı herkes ya arapça konuşuyor yada ingilizce torbaya poşet ,sevimliye sempetik sevimsize antipatik demeye başladı.Yusuf Yanç çok güzel bir şiir yazmış arıyorum diye okumanızı tavsiye ederim

Mualla on Kasım 12th, 2011 at 00:22

Çok beğendim,söyleyecek başka şey yok.Tam bir Türkçü sayfası…Emekleriniz için teşekkürler.Türklüğünü unutmayanlara selam olsun.

Yazı Detayı
  • Yazının Bağlantısı: Öz Türkçe Adlar (Kız)
  • Yazının Kategorisi: Öz Türkçe Adlar, Türk Tarihi ve Kültürü
  • Yazar:
  • Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2007
  • Bu yazıya yapılan yorumları RSS kaynağı ile takibe alın.
  • Bu yazıya kendi sayfanızdan geri izleme yapın.
  • Diğer kaynaklarda arayın:
  • Etiketler:, , , , , , ,