Ana Sayfa » Roman Özetleri » Şiir Öykü Roman » Vadideki Zambak (Honore De Balzac) – Roman (Kitap) Özeti
103


 (Honore De )

Kitabın Adı : Vadideki Zambak
Kitabın Yazarı :

KİTABIN ÖZETİ

Aristokrat bir ailenin küçük oğLu Felix de Vandennesse, ailesinin sıcak sevgisinden ,ilgisinden yoksun, otoriter bir ortamda yetişmiş çalışkan bir çocuktur.Restauration devrinin yakLaştığı sırada Felix’i babası Tours’a çağırır.Felix, babasının davetine hemen itaat eder.Tours’a gittikten sonra bir gün bir baLoya katıLır.Baloda bir genç kadın görür.Onun güzelliği karşısında adeta büyüLenir, ona karşı derin bir sevgi duyar.Bu genç kadını uzun süre unutamaz.

Bir gün, İndre nehrinin kıyısında Clochegourde satosunda bu genç kadınLa karşıLaşır.enç kadının adı Kontes Henriette de Mortsauf’tur.Feliz, kadının güzeLLiğinin vadinin adı ile özdeşLetiğini düşünür.Vadinin adı Zambak’tır.Henriette de tıpkı zambaklar gibi temizi saf ve güzeLdir.Felix ve Henriette tanışırLar.Henriette, Felix’e hayat hikayesini anlatır.Henriette, evLidir ve kocası asık suratLı, sert, soğuk bir insandır.Mutsuz bir hayatı vardır.Felix de ona aiLesinin haLLerinden, kederLi çocukLuğundan bahseder.KarşıLıkLı dertLeşmeLer her ikisinie birbirine yakınLaştırır.AraLArında temiz fakat gizLi bir aşk başLar.SürekLi görüşmektedirLer.Bir gün, Felix’in mevki sahibi oLabiLmesi için buradan uzaklaşması gerçeği iLe yüz yüze geLirLer., , Roman Özetleri, Yüz Temel Eser, Özet

Feliz, saraya girer, XVIII. Louis’in dikkatini çekmeyi başarır ve kısa zamanda danıştay başyardımcıLığına kadar yükseLir.Aşkına sadıktır, Henrietteyi asLa unutmaz, sürekLi mektupLaşırLar.İki yıLLık bi ayrıLıktan sonra tekrar görüşürLer.Henriette’nin kocası uzun süren bir hastaLığa yakaLanınca Henriette iLe Feliz arasındaki iLişki daha da derinLeşir.Fakat bir süre sonra feliz, Paris’e dönmek zorunda kaLır.

Felix paristeki hayatı sırsında, elif tabakadan Lady Dudley adından biri iLe tanışır.Onun gösterişinden etkiLenir ve bir süre sonra aşık oLduğunu zanneder.Bu oLayı öğrenen Henriette hastaLanır, sonunda felixi affetsede bu hastaLık oun öLümüne neden oLur.GüzeL, parıLtıLı ingiLiz Lady’den bıkan feLix, Clochegourde’e geri döner.Geldiğinde Henriette can çekişmektedir.Henriette, ona bir mektup bırakmıştır.Mektupta; aşkı,arzuLarı ve ahLaki değerLeri, eş oLma sorumLuLuğu arasında yaşadığı çeLişkiLer, çatışmaLar yazmaktadır.Henriette, sonuna kadar ahLakını muhafaza etmekLe birlikte pek çok kez içinde savaşlar yaşamıştır.Feliz, bir süre sonra kendini toparLamaya çaLışarak Paris’e döner.Orada, kendini edebiyata,biLime,poLitikaya vererek avutmaya çalışır.

|» Roman Özetleri Sayfasına Dön! « |

 Not: İçerik, internetten alıntılanarak derlenmiştir…İle Yorum Yap!
103 Yorum Bulunmaktadır
BÜŞRA on Şubat 15th, 2008 at 17:52

VADİDEKİ ZAMBAK ADLI KİTABIN ÖZETİ ÇOK ŞAHANE OLMUŞ FAKAT HER SİTEDE AYNI ÖZET VAR.BENCE O KİTAP HAKKINDA BAŞKA BİR ÖZET ELDE EDİLMELİ.. :-)

MaDGiRl on Şubat 15th, 2008 at 17:55

HEYY! MİLLET… ACABA KUYRUKLU YILDIZ ALTINDA BİR İZDİVAÇ ADLI KİTABIN DA VAR MI?? ÇOK LAZIM LÜTFEN BULABİLR MİSİNİZ???

eylül on Şubat 15th, 2008 at 22:10

daha cok ayrıntıya girseniz iyi olur yinede güzel tesekkurler

Gülay on Mart 5th, 2008 at 14:06

guzel olmuş çok tesekkurler ellerinize sağlık :)

okan on Mart 9th, 2008 at 16:11

arkadaşlarlütfen bana hemen lazım balzac vadideki zambak adlı kitabın tüm bilgileri basım ylı sayfa sayısı kitabın konusu kişiler ve kişilerin özellıkleri zaman ve mekan tema metnin anlatıcısı bakış açısı dil ve anlatım özellikleri metnin yazıldığı dönem ile arasındaki ilişki metnin gerçeklikle ilişkisi metinle ilgili yorumunuz lütfen okuyan varsa bunları yazsın lütfen bana çok lazım deersimi yapmam lazım arkadaşlar ben adanadan özgeee lütfennn

selin on Mart 13th, 2008 at 14:11

ya ben dil ve anlatımını istedim özet çıktı hemde tüm özetler aynı değiştirirseniz sevinirim

aymila on Mart 19th, 2008 at 18:35

ağlamak istiyorum bütün özetler burada :-O süper bir site çok işime yarayacak ama kitaplar hakkında hada fazla bilgilerin yer alması lazım bence yorumlara göre bu düşüncemde yalnız değilim :-P hazırlayanları tebrik eder önerileri dikkate almalarını diliyorum

beyza on Nisan 28th, 2008 at 22:22

Gerçekten çok güzel bir kitap ve özeti de harika olmuş. Okumayanlara tavsiye ediyorum. Ayrıca özet gayet ayrıntılı ve kısa bir biçiimde özetlenmiş!

mehtap on Mayıs 12th, 2008 at 17:11

Arkadaşlar çok tşk ederim. Sizlerin sayesinde çok iyi notlar elde ettim.

BÜŞRA on Mayıs 26th, 2008 at 10:52

Çok güzel olmuş ama bana daha ayrıntılı özet lazım. Bütün sitelerde aynı. :-O

hayati gaziantep/nizip/huzur evleri on Haziran 29th, 2008 at 21:27

O kadar da güzel olmamasına rağmen yinede okunmaya değer bir eser ama benim aklım hala sefillerde. Okumayanın mutlaka okumasını isterdim. Adeta insanı o yıla 1830 lara götürüyor.

yorumcu on Ağustos 26th, 2008 at 14:53

Ben de size katılıyorum. Victor hugo’nun sefiller romanı çok güzel bir eser. Herkesin okumasını tavsiye ederim. Kitap okumak çok güzel birşeydir. Çirkin, kötü diye bir kitap yoktur bence. Okumasını bilmeyen, anlamsını bilmeyen insan vardır. Herkese kitap okumayı tavsiye ediyorum. Lütfen.

gözde on Ekim 3rd, 2008 at 17:02

Bu kitap başta çok sıkıcı geliyodu ama tamamını okumadan karar vermeyin!

zeynep on Ekim 3rd, 2008 at 18:27

Süper bir özet olmuş yazanın ellerine sağlık. Çok yardımcı oldu bana.

sibel on Ekim 6th, 2008 at 04:34

Sefiller kitabı gerçekten büyüleyici bir kitaptır. Şu ana kadar okuduğum kitapların arasında en çook beğendiğim ve en çook değer veridiğim bir kitaptır. Kitap okumayı çook seviyorum, adeta aşığım kitaplara. Sefiller kitabı her yaşta insanın okuması gereken bir kitap, kitap okumayan insan bence hayatı anlamayan bir insandır. KİTABI ÇOOK SEVİYORUM.

meltem on Ekim 6th, 2008 at 16:18

Bence cok hos bir roman. Kesinlikle hem edebıden hem asktan bahsediyor. Tekrar okumak dahı ısterım benden onerı sızler de okuyun.

Fatih Erol on Ekim 11th, 2008 at 13:54

Bence herkesın hayatında okuması şart olan birkaç kitap vardır. Victor Hugo-Sefiller bunlardan bisidir. Her insana hitap eden bır dunya klasigidir bence herkese okumasını tavsiye ederim. Buna adımı koyarım herkes sever çünkü kitap sadece bır topluluga değil dünyaya hitap etmektedir.

seher on Ekim 11th, 2008 at 17:36

Arkadaşlar bu kitabı lütfen okuyunuz ve anlayarak okuyunuz. Çok güzel bir hikaye öğretmenimiz özetini istedi yazdım okudum hocam çok beğendi. Bu site harika…

kaybetmek mahkumu on Ekim 13th, 2008 at 20:18

Harika bir kitap. Kitabı okurken kac kere agladıgımı bılıyorum. Çok surukleyıcı. Bir okuyusta 70 80 sayfa okumustum.

fatma on Ekim 17th, 2008 at 19:13

Kıtaba yenı başladım ama o kadarda kötü gibi gözükmüyor. Yazar çok sade bir dil kullanmış.

özlem on Ekim 22nd, 2008 at 21:29

İlk öncelikle roman çok güzel bir içeriğe sahiptir. Arkadaşlar okumanızı tavsiye ederim…

DENİZ on Kasım 2nd, 2008 at 17:57

Ya çok ama çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim. Herkes okusun okuyunca hak vereceksiniz.

melisa on Kasım 3rd, 2008 at 23:22

Ya o kadar da çok güzel bir roman değil ilk başları çok karışık ve sıkıcı.

betüşşş on Kasım 4th, 2008 at 19:28

Valla arkadaşlar bu kitabı hiç isteyerek başlamadım ama gerçekten güzel bir kitap. Herkese tavsiye edebilirim yani. :-)

hatice on Kasım 4th, 2008 at 22:50

Evdeki rafta bu kitap vardı. Hiç okumamıştım. Fakat şimdi okumayı düşünüyorum. Çok beğendim.

gülşah on Kasım 8th, 2008 at 09:22

Arkadaşlar kitap güzel ama zamanım olmuyor. Malum 8’e gidiyoruz. Liseye gitmem için bayağı çalışmam lazım. Bunlar da iyi oluyor internetten 100 temel eserimden bakıyorum işe yarıyor. Bu siteyi iyiki kurmuşlar TEBRİKLER.

yeliz on Kasım 20th, 2008 at 19:54

Ben daha okumadım ama sızın tavsıyelerınız üzerine en kısa zamanda baslayacağım ama arkadslarmın da dedıgıne gore cok hoş bir kıtapmıs.

zeynep on Kasım 27th, 2008 at 18:03

Ben kitabı okumadım ama özetini okuyunca bile hayran kalıncak bir kitap. O yüzden şimdi kitabını okuyacağım. Herkese tavsiye ederim.

İLKER KOŞAR on Kasım 28th, 2008 at 22:38

Kitabın başları biraz sıkıcı gelebilir bazıları için ama sayfalar ilerledikçe insan olayı kendi içindeymiş gibi hissediyor gerçekten ve özellikle son 30 sayfa insanın kalbini sızlatıyor. Gerçekten okunmaya değer bir kitap.

OKUYUCU on Aralık 8th, 2008 at 01:19

Allah aşkına giripte şu özetleri okumayın.Kitabın orjinalini elinize alında bir zahmet lütfedip okuyun.Yazarlar yıllarını vermiş yazmak için,sizler okumaya tenezzül edemiyorsunuz… Yazık ya bu memleketin haline. :-O

sümeyye on Aralık 12th, 2008 at 14:18

Arkadaşlar bensizden büyüğüm bende 8 oldum bir zamanlar ama mutlaka bu dönemde kitap okuyun. Sakın ders çalışamam gerekiyor diye kitap okumamazlık yapmayın çünkü iyi anlamanız ve yorum yapmanız için okumalısınız. Bu uyarımı dikkate alırsanız ileride mutlaka işinize yarar. Ben şimdi lisedeyim çok işime yarıyor.

gökhan on Aralık 29th, 2008 at 14:18

Okuduğum kitaplar içinde belki de en etkileyici en bağlayıcı ve sonunda en yürek sızlatıcı olan aşk hikayesi bu romandı desem yalan olmaz. Romanı okuyup Henriette’ye aşık olmamak o güzel zambağa tutulmamak elde değil. Bu güzel kadının yaşadığı sıkıntılar ve ölümü insanı derinden yaralıyor. Lafın kısası aşkı sevgiyi temizliği ve içtenliği arayan herkese tavsiye ediyorum.

senanur on Ocak 2nd, 2009 at 09:51

Ben bu romanı okuduğumda gerçekleri fark ettim.

hatice on Şubat 18th, 2009 at 13:44

Edebiyat öğretmeni okumam için bu kitabı verdi bana. Fakat bazı arkadaşlar beğenmezsin güzel değil filan dediler özetine bakayım dedim. Özeti okuyunca içimde öyle bir okuma isteği geldi ki anlatamam.

burçak on Şubat 18th, 2009 at 18:04

Ben bu kitabı şuan okuyorum 48. sayfadayım biraz sıkıcı geliyor ama özeti okuyunca ilerki sayfaların sürekleyici olduğunu anladım.Aşk romanlarından nefret etmeme rağmen ilk sayfalarda da olsam okuyorum.Tavsiye ederim.

Tayfun on Mayıs 20th, 2009 at 21:56

Ben kitabı ilk başta çok sıkıcı buldum. Ama sayfalar ilerledikçe sıkıcı ortam kendini heyecanlı bir ortama bıraktı. Kısacası Vadideki Zambak kitabı çok zevkli bir kitap herkese okumayı tavsiye ederim.

hilal on Haziran 18th, 2009 at 14:16

Arkadaşlar; ben bu kitabı okudum. Çok güzel bir kitap 2 günde bitirilebilecek bir kitap herkese tavsiye ederim.

cüneyt on Temmuz 5th, 2009 at 11:53

Teşekkürler site harika olmuş.

nurcan on Temmuz 27th, 2009 at 12:43

Arkadaşlar ben kitabı okumaya başladığımda ÇOK SIKICI geliyordu fakat daha sonra düşündüğüm gibi sıkıcı olmadığını fark ettim romanın konusu ve yazarın üslubu beni çok etkiledi herkesin okumasını tavsiye ederim.

Erdemir on Temmuz 29th, 2009 at 11:21

Arkadaşlar okumayın zamanınıza yazık. Çok dandik bir kitap, Kitabın yarısı saçma sapan ayrıntılarla dolu.

tülay on Ağustos 3rd, 2009 at 16:26

Bugün başladım okumaya fakat hiçte sıkıcı değil. Çok güzel akış muhteşem. Ve 1 saate 50 sayfa bitirdim bir oturuşta inş 2 günde biter!

Ceyhanlı_musti on Ağustos 7th, 2009 at 15:30

Slm, bende okumaya başladım bu kitabı 68. sayfadaym, ama benim pek hoşuma gitmedi! Özellikle de şu adam ne onun adı felixmi ne, adam biraz gaddarca bir şey yapıyor bir adamın karısına göz dikiyor! Kadın istemediği halde onun zaafı olduğu yönlerini buldu ve kadını gizemli sözlerle kandırmaya çalşyor, bence bu adamın yaptığı pek dürüstçe bir şey değil. İnşallah amacına ulaşamamıştr diye düşünyorum…

esen on Ağustos 19th, 2009 at 09:25

Kitabın daha başındayım ama betimlemeleri oldukça iyi yapılmaış bunun yanında da anlatma tarzının konunun içindeki bazı boşlukları doldurduğunu düşünüyorum. Bana göre kitap fazla sürükleyici değil ama güzel bir kitap. :-)

yasmin-yıldız on Ağustos 19th, 2009 at 15:38

Ben bu kitabı çok seviyorum ama bana ağar lafları yani.

sedat çetin on Ağustos 20th, 2009 at 22:03

Hayatımda okuduğum en iyi aşk romanı kesinlikle tavsiye ediyorum kitabı tamamen bitirmeyenler yorum yapmasın sonuna kadar okusun sonra yorumlasın …

sedat on Ağustos 20th, 2009 at 22:08

Balzac’a tapıyorum…

aslı on Ağustos 21st, 2009 at 02:13

Yeni bitirdigim bir kitap ve tek kelimeyle mukemmel fakat okudugunuz kitabin yayinevi cevirisi cok onemli bordo-siyah yayinlarinin cevirisi cok gusel.baska bir ceviriye goz atmistim ve gercekten cok sıkıcıydı.
Kıtaptakı benzetmeler, duygularin anlatilis bicimi ve kiyaslamalar olaganustuydu bence…Ask dostluk erdemler saflik inanc sabir aci hersey var icinde.

yelda on Ağustos 24th, 2009 at 16:41

Kitabın betimlemeler iyi ama bir müddet sonra birazcık sıkıyor. Kitap aslında güzel ama başı birazcık sıkıyor ama ortalarına doğru çok akıcı oluyor başını biraz hızlı geçmek lazım.

yesim on Ağustos 24th, 2009 at 18:59

5 sene evvel alıp bugün bitirdiğim kitap. Birkaç kelime ile ifade etmek gerekirse hüzün ve çaresizlik kokan bir eser diyebilirim. Ruhlar yüceleşmiş nerde böyle aşklar dedirtiyor insana.

balzac on Eylül 5th, 2009 at 00:18

Bence çook sıkıcı bir kitap pkumak isteyip de yarım bırakanlar için.

Ceyhanlı_musti on Eylül 14th, 2009 at 11:10

Ohh be sonunda bitirebildim, çok süper bir romanmış, ön yargılarım boşa çıktı. :-)

havva on Ekim 30th, 2009 at 18:27

Özetleri beğendim ama bazı yerler çok ileride

isimsiz on Kasım 17th, 2009 at 19:53

çok teşekkürler yazılı sorum kurtuldu

yunus mert arzu on Kasım 20th, 2009 at 12:18

bukitap çok güzel okumayanlara tavsiyem en kısa zamanda okusunlar

sezgi on Mayıs 1st, 2010 at 18:39

Gerçekten çok güzel tavsiye ederim.

sezai on Mayıs 10th, 2010 at 17:55

Çok güzel bir kitapmış.

BLacK on Mayıs 15th, 2010 at 09:11

Hayatımda okuduğum en güzel aşk romanlarından biri..

merve on Haziran 2nd, 2010 at 17:28

Arkadaşlar bana acilen bu kitabın sayfa sayısı türü yayınevi kahramanları gibi bilgileri lazımmm yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım.

MikaiL on Haziran 7th, 2010 at 16:25

Balzac’ın yazdığı kitaplardan ”Otuzunda Kadın ” Romanı’nın özeti Lazım 2 güne kadar (Çarşamba gününe kadar) tardımcı oLurmusunuz? Lütfeen!

mine on Haziran 7th, 2010 at 17:02

Harika bir kitap. Çok sürükleyici ve anlamlı. Kitabı hemen yarım bırakanlara bir sözüm var. Başı biraz banada sıkıcı geldi. Ama hemen bırakmadım. Çünkü sonu harika…Herkese tavsiye ederim..

abdülhamit on Temmuz 1st, 2010 at 00:45

Gökhan kardeşime sonnuna kadar katılıyorum.

Selen on Temmuz 10th, 2010 at 17:18

Bana bu kitabı annem aldı nerdeyse 1 yıl oldu okumaya fırsat bulamamıştım açık konuşmak gerekirse kitaplardan çabuk sıkılıyorum sürükleyici bir roman arıyorum başlayıp başlamamak konusundada tedirginim sizce başlamalımıyım yoksa kitaplardan soğurmuyum.

ıspartalııı on Temmuz 14th, 2010 at 10:34

Ben de okumak istiyorum kitap elimde var ama ön yargılarım yüzünden başlayamıyorum yazdıklarınızdan sonra okumaya karar verdim inş. Bugün başlayacağım.

balzac on Temmuz 24th, 2010 at 17:48

Öncelikle çok güzel bir roman ve yazarı çok ünlü ben okudum ve çok beğendim tavsiye ederim.Başı biraz ağır gelebilir ama gittikçe akıcılığı artıyor.

Aleyna on Ağustos 26th, 2010 at 16:32

Lady Dudley mi? Lady Arabelle değil mi..?

çiğdem on Ağustos 27th, 2010 at 01:09

Bu kitabı arkadaşım Halil Akdağ tavsiye etti okudum.Tün kitap severlere tavsiye ederim.

özlem on Ekim 24th, 2010 at 20:08

Arkadaşlar böyle saçma kitap olmaz hiç beğenmedim şimdi diyeceksiniz ki sen Türkçeyi doğru konuş sonra ktp ile ilgli konuş merak etmeyin edebiyatım çok iyidir. Merak edenlere duyurulur.

Esen on Ekim 25th, 2010 at 20:16

Gerçekten şu ana kadarokduğum en güzel aşk romanlarından bir tanesi.Mükemmel bir kitap.Herkese tavsiye ederim…

kübra on Ekim 29th, 2010 at 12:48

Çok beğendim herkese tavsiye ederim okuyun süper yani.

merve on Kasım 19th, 2010 at 20:47

Bu romanı hoca bana verdi anlattıracakmış hiç okumadım güzele benzemiyor hele başları çok sıkıcı. :) Napıcam bilmiyorum.

FERİT on Kasım 21st, 2010 at 19:01

Türkçe’n kötü ve belli ki sende ******. Çünkü edebiyatının kötü olması senin düşünce ve duyguları güzel ve etkili bir biçimde anlatmamandır. Edebiyat bir anlatım biçimidir. Tamammı güzelim. Sanırım şimdi edebiyatın da Türkçen kadar kötü oldu ve bu kitap çok iyi bir aşk romanıdır ve dünya klasikleri arasındadır. Beğenmediğini söyleyebilirsin ama saçma diyemezsin seni küçük beyinli Özlem Hanım…

Ve lütfen alınmayın sadece bir kişiyi hedef seçtim. Özlem adlı kullanıcı..

alleni on Aralık 1st, 2010 at 21:45

Ben bu kaitabı gerçekten çok sevdim okudum . Bitirdim bu gece bilgisayardayken bakayım dedim ama çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim . Bu aradada roman okumayı çok severim .

Sezen on Ocak 1st, 2011 at 21:39

Arkadaşlar kitap gerçekten çok güzel bir kitap.
Bazılarınız kitap ile ilgili bilgileri sordu bende onları cevaplıyayım dedim:

Kitabın Adı: Vadideki Zambak
Kitabın Yazarı: Honoré de Balzac
Kitabın Türü: Dünya Klasikleri
Kitabın Yazılma Yılı: 1954
Kitabın Yayınevi: Can yayınları
Kitabın Çevirmeni: Tahsin Yücel
Sayfa Sayısı: 332

gül fidan on Ocak 12th, 2011 at 11:48

Hocam bu romanı bana verdi ben okumak istemiyorum. Ama hocam ısrarla okumamı istedi ve sonra da özet çıkarmamı istedi. Napalım katlancaz artk ama güzel bir romana benziyor. =)

furkan aydın on Ocak 12th, 2011 at 18:12

Valla ben kitap okumayı sevmem isa hocamız yazılıda sorsacak diye kitabın özetini cıkartıyorum.

furkan aydın on Ocak 12th, 2011 at 18:15

Valla ben kitap okumayı sevmem edebiyat hocamız puanlık soru soracağı için bu kitabın özetini bu siteden çıkarıyorum.

müyesser on Ocak 13th, 2011 at 17:13

Bu siteyi çook svdim kitabı tmmamn okumama gerek kalmdı konusunu okuyunca merak edip okudum. :D

dilek on Şubat 8th, 2011 at 17:10

valla kitap güzel kitap okumayıda seviyorum zaten ama bunu kendim için değil kardeşimin ara tatil dönem ödevi kendisi sevmediğinden bana okutuyo bende önce özete bakıp sonra kitaba başlıcam daha iyi anlıyor insan çünkü ayrıntılar kitapta tavsiyem internetten bakmaktansa kitabın tamamını okuyun.

kitap kurdu on Nisan 13th, 2011 at 17:12

Vadideki zambak kitabını okuyorum çok güzel bir kitap çok büyülendim. Herkeze okuması için tavsiye edrim. :))

beyza on Mayıs 11th, 2011 at 15:45

Bu romanı çok beğendim.

gamze on Mayıs 13th, 2011 at 10:00

Bu kitap çok güzel.Burada verilen özetle kitapta anlatılanlar genellikle birbirini tutmuyor.Kitabı okumanın tadı insana ayrı bir haz veriyor.Zaten kitap okumak insanın paragrafı yorumlama gücünü arttırıyor.Sınavlarda da çok yardımcı oluyor.Lütfen kitap okuyalım.

hatice on Mayıs 24th, 2011 at 21:57

İSTANBUL HATIRASI kitabını okuduktan sonra üzerine çok gitmedi. Betimlemelerle dolu bir kitap. Akıcı değil ama konusu güzeldi. :)

pelin on Haziran 30th, 2011 at 20:13

Bende bu kitabı okudum.ilk başları çok sıkıcı. Ama sonra akıcı olmaya başlıyo.konusu çok güzel. Ben çok beğendim…

tuba demirel on Ağustos 17th, 2011 at 00:49

Ben bu kitabı okudum ama gerçekten ilk başlarından hiiç bişey anlamadım sonradan anlayınca bu romanı sevdim.

hasan on Aralık 9th, 2011 at 22:45

Okumak için geç kalmış olduğum kitaplardan biride
bu kitap.Bir kaç gün önce bitirdim.Bazı yerlerini
dönüp dönüp, yeniden okudum.O zaman daha anlaşılır bir hale geliyor.

cristina on Aralık 23rd, 2011 at 11:08

kitap guzeldi ama değildi heyecanlı ama heycanlıydı sonlara doğru. bitirdim bu kitabı 3 günde.ben önerdi arkadaşlara.ben türkçe bozuk ama olacak güzel.Görüşürüz.

büşra on Ocak 4th, 2012 at 19:36

kitapta felix ve kontesin aşkı beni çok etkilemişti ve kitaba bayılmıştım ama felix kontesi paris teki öbür kadınla aldatınca kitaptan soğudum.yine de sonunu merak ettiğim için okudum ve kontes üzüntüden hastalanıp ölünce kitabı okuduğuma binpişman oldum çünkü hem felix e çok kızdım hem kontese üzüldüm ve kendimi çok kötü hissettim.insan bir kitap yüzünden kendini aşırı derecede kötü hisseder mi?bana öyle oldu işte.bence yazar o paristeki şeytan kadını araya katıp kitabı batırmasa daha iyi olurdu.felix inkide ne aşk ne aşk kontesin üzüntüden ölmesine sebep oldu.yazar o aşkı o lady arabelle li bölümlerle batırmış resmen.ama yine de güzeldi tavsiye ederim.tekrar okuyabileceğim bir kitap ama felix in kontesi aldattığı kısıma kadar okurum kitabı, yarım okurum çünkü devamını okuyunca nefret edesim geliyor kitaptan soğuyorum.

kan ipekci on Mart 15th, 2013 at 22:02

kitap çok iyiydi ama sıkıldığım yerler oldu tavsiye ederim

AhmeT06 on Nisan 29th, 2013 at 11:57

GÜZEL BİR KİTAP AMA BÖYLE BİTMESE İYİ OLURDU DİYE TAHMİN ETTİM. YAZAR ÇOK İYİBİR KİTAP YAMIŞ GERÇEK HAYATa BENZİYOR.

dilber on Mayıs 25th, 2013 at 11:08

bu kitabı edebiyat öğretmenimiz istedi diye okudum ama çok beyendim iyiki okumuşum sevdiğim kitaplardan ilk 5 girdi

gülay tozduman on Haziran 2nd, 2013 at 19:14

kitap okunurken ruhun derinliklerine iniyorsa ve sizi sürükleyebiliyorsa hayatı sorgulamanıza neden oluyorsa gerçekten ii kitaptır demektir. çoğu insanın kendinde kendi hayatında yaşadığı anlar okadar sade ve içten anlatılmış ki bir an kendinizi o ana kaptırıyorsunuz ister istemez duygusallık hat safhaya ulaşıyor.kesinlikle okunmasını tavsiye ediyorum.saygılar arkadaşlar

ZAMBAK on Temmuz 3rd, 2013 at 10:03

Harika bir roman.Mükemmel bir hayal dünyası.

selin kabasakal on Ağustos 10th, 2013 at 11:41

bu kitabın romanını amcam bana karne hediyesi olarak aldı.gayet güzel bir kitap

Ad Soyad on Ağustos 29th, 2013 at 02:34

ÖZETİNİ OKUMADAN OKUDUM KİTABI ÇOK BEĞENDİM YANLIZ ANLAMADIĞIM BİR NOKTA VAR O DA ROMANIN SONUNDA MEKTUPTAN SONRA OLANLAR..

yeşim koç on Aralık 21st, 2013 at 21:39

ben daha yeni başladım kitabı okumaya..başları çok sıkıcı okuyan arkadaşlarım hiç güzel olmadığını söylüyor

melek on Mart 28th, 2014 at 22:27

Kitaba basladim ama geri biraktim çünkü hiç hosuma gitmedi yorumları okuyunca tekrar okuma istegi dogdu içime zaten okumak zorundayım çünkü performans ödevimmmm:( :( :(

hayat on Nisan 19th, 2014 at 09:58

2 hafta sonra ödev verilecek ve ben hala bu kitabı okumadım yaaa:(:( ne yapacagım ya lütfen biri yardım etsinnn.

ugur on Nisan 19th, 2014 at 10:41

melek sana katılıyorum bende kitaba başladım ama çok sıkıcı geldi ve bıraktım okumuyı çokk istiyorum ama inş tekrar okurum

şiyar on Nisan 21st, 2014 at 20:05

çok güzel bir kitap çok beğendim

Selenay on Ekim 20th, 2014 at 08:52

Çok güzel bir roman 10-15 kere okudum tavsiye ederim evimde çok roman var ama en güzeli bu ve suç ve ceza güzel

Ad Soyad on Kasım 3rd, 2014 at 20:19

harikaaaaaaa çok beğendimmm

hilal diebiri on Kasım 5th, 2014 at 17:56

harika bi kitap bence tek kelimeyle mükemmel

eda evren on Şubat 27th, 2015 at 14:43

çok güzel bir kitap öğretmenimiz önermişti çok teşekür ediyorum kendisine bukadar güzelllll bir kitab için :-) :-) :-)

Yazı Detayı